Alya

Alya Onaylı

Alya

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Alya Şahinler, 13 Temmuz 1990 tarihinde İstanbul Şişli’de dünyaya geldi. Alya Şahinler, Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olmuştur. 2015 yılında yayınlanan ses yarışması Rising Star’a katılan Alya Şahinler, şarkı performansıyla jüri üyelerinden tam puan almıştır.

Klasik Müzik üzerine flüt eğitimi de alan Alya Şahinler, Avrupa’da bir çok derece elde etmiş, yurt dışında yabancı dil ve müzik üzerine eğitim almış daha sonra Türkiye’ye gelerek oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

2 sene opera okumuş, bir dönem sesi ile ilgili problem yaşamış ve ABD’ye gitmiştir. Amerika’da İngilizce eğitimi almış, diğer bir yandan ilgisini çeken ve etkisi altında kaldığı Los Angeles Film Akademisi’nde Ses mühendisliği ve müzik prodüktörlüğü üzerine burslu eğitim de alarak kendisini geliştirmiştir.

Cem Yılmaz ile reklam filminde oynayan genç sanatçı, Öğretmen Kemal dizisindeki rolüyle kameralar karşısına geçmiştir. Geçtiğimiz yıllarda Galatasaray Futbol Kulübünün kazandığı şampiyonluğun ardından, şampiyonluk kutlamalarına katılmıştır. Galatasaray için şarkı yazmıştır. Şimdilerde Kanal D’nin sevilen dizisi Laz Kızı rolüyle adından söz ettirmektedir.

Videolar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

97 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler