Mavi Gri

Mavi Gri

Akif Alkan, Yusuf Kurtucu, Halef Binici, Cenk Sinör, Engincan Onar

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

MAVİ GRİ MÜZİK KARİYERİ

Son döneme damgasını vuran Mavi Gri, esas olarak 2016 yılında Yusuf Kurtucu ve Akif Alkan tarafından kuruldu. Daha sonrasında ekibe davul çalmayı üstelenen Halef Binici, bas gitar çalan Cenk Sinör ve klavye kullanan/prodüktörlüğü üstlenen Engincan Onar da katıldı. Vokalliği Akif Alkan, elektro gitarı ise Yusuf Kurtucu ele alır. Her bir üyenin ayrıca üstlendiği enstrümanlarla, gruptaki bütünlük ve işbölümü sağlanmış oldu.


Bizler Mavi Gri’yi ilk olarak “İlkyaz Yağmuru” adlı albümle tanıdık. Albümde yer alan “Aklımı Kaçırdım”, “Ansızın Gel”, “Ben Sende Yandım”, “Bu Dünyadan Böyle Geçtim”, “En Ucunda Hayatın”, “Odamda Hayalin Saklı”, “Papatyalar”, “Sessiz ve Serin”, “Yarım Kaldım”, “Yükselen Yeni Nesil” şarkılarıyla ismini duyuran grup, daha sonra single’lar da çıkarmıştır.

Mavi ve gri renklerini, duygularını yansıttığı için seçtiğini söyleyen üyeler, hislerini bütün şarkılarında dinleyicilere geçirmeyi başardı ve artık onlar, alternatif rock denince Türkiye’de akla gelen isimlerden oldular.

Videolar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

26 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
Paylaş

Kategoriler

Etiketler

Hak Talebi

İçerik sizinle mi ilgili?

Bu sayfa sizi veya kuruluşunuzu temsil ediyorsa hak talebinde bulunabilirsiniz.