Ayla Balyemez

Ayla Balyemez Onaylı

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Ayla Balyemez 1984’te Aydın’da doğdu.

Müziği, çok küçük yaşlarda şarkı söyleyerek ve içinde yaşadığı kültürün usta isimlerini dinleyerek keşfetti. Profesyonel sahne hayatına geçiş yapmadan önce müzik ile ilgili birçok adım atmak istese de geleneksel aile yapısı nedeniyle ve yaşadığı çevrede o dönem müzik okulu olmaması sebebiyle amatör denemelerden öteye geçemedi.

2004 yılında, 20 yaşında ilk profesyonel sahne deneyimine Aydın’da başladı. 2006’da Ege Üniversitesi Türk Müziği Temel Bilimler Bölümü’nde konservatuara girmeye hak kazandı. Sahne hayatının ilk 8 senesinde halk müziği söyledi.

Aydın’da müzik yapmaya devam ederken bir yandan da İzmir’de okumanın getirdiği zorluklar Aydın’da devam etmesine izin vermedi. Bu sebeple sahne hayatına İzmir’de pop müzikle devam etti. Evde bağlama çalan, halk müziği yanı sıra bütün dünya müziklerini de dinleyen bir abinin oluşu, Ayla’nın pop müziğe geçişini kolaylaştırdı.

İzmir’de profesyonel sahne deneyimini ilerleten Ayla, 2015-2016 arasında şarkıcı Bengü ile ilk backvocal yolculuğuna başlayarak İstanbul’a yerleşti. Burada da profesyonel sahne hayatına devam eden Ayla ilk single çalışması ‘Aşk Olsun’ u 2019’da yayınladı.

2020’de başlayan pandemi sebebiyle ara vermek zorunda kaldığı müzik çalışmalarına, yeni yapım ve ortaklılar ile birlikte 2022 yılında yeniden başladı. Bu süreçte yapımcı Esra Uslu ve prodüktör Volga Tamöz ile birlikte yoğun bir çalışma içerisine giren şarkıcı Ayla Balyemez’in yeni şarkıları heyecanla bekleniyor.

Etkinlikler hakkında bilgi ve bilet satın almak için GeceNerdeyiz.com ve cep telefonu uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Ayrıca etkinlikler hakkındaki güncel gelişmeleri ve paylaşımları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

Videolar

İstatistikler

54 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler

Etiketler