Kuşum Aydın

Kuşum Aydın Onaylı

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Kuşum Aydın, Şovmen, pop müzik sanatçısı, şarkı sözü yazarı, tv sunucusu. 1 Temmuz 1966, İstanbul doğumlu. Tam adı Muharrem Aydın Uğurlular’dır. Şov dünyasında “Kuşum Aydın” lakabıyla sıkça anılmaktadır. Bu lakabı, 1998 yılında çıkardığı “Mutlu Yıllar Kuşum Aydın” albümünden sonra takıldı. Ailenin tek çocuğu olan Aydın, ilk ve orta öğreniminden sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Cam Bölümünde yüksek öğrenime başladı, daha sonra Tekstil Sanatları Bölümüne geçti ve diplomasını buradan aldı. Hemen arkasından yönetici olma idealiyle İstanbul Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesine işletme eğitimi aldı. Bir süre Milano’ya giderek tekstil üzerine staj yaptı. Türkiye’ye döndüğünde kısa bir süre tekstil alanında işletmecilik yaptı.

Üniversite yıllarında müzik yaşamına vokalistlik yaparak başlayan Aydın, daha sonra çeşitli kulüplerde sahne almaya başladı. Haldun Dormen´in ‘Çılgınlar’ adlı müzikalinde rol aldı. Bir süre Sezen Aksu´nun vokalistliğini de yapan Aydın, müzik sektöründe adını duyurmaya başladı. Aydın, 90’lı yıllarda Özlem Yıldız ile birlikte televizyonlarda sabah programı olan Sabah Şekerleri‘ni sundu.

İlk albümünü 1995 yılında “Aydın Havası” adıyla piyasaya sürdü. İkinci albümünü 1998 yılında Garo Mafyan’ın prodüktörlüğü ve aranjörlüğünde hazırladığı “Mutlu Yıllar Kuşum” adıyla müzikseverlerin beğenisine sundu. Bu albümdeki “Kuşum” şarkısı ile gündemde uzun süre kalmayı başardı, albüm müzik listelerinde üst sıralarda yer buldu. 2011 yılına kadar 5 albüm daha yapan Aydın, bir müddet müzik piyasasında görülmedi, program sunuculuğu yapmadı. Son dönemde yaptırdığı estetik ameliyatlarla gündeme gelen Aydın, 2015 yılında çıkardığı single ile müzik piyasasına geri döndü. Ayrıca yapacağı bir sabah programıyla televizyon dünyasına yeniden döneceği yönünde açıklamalarda bulundu.

2008 yılında Almanya’da yaşayan Tülay Çakır ile evlendi. 2013 yılında boşandı. Ancak sanatçı, bunun formalite bir evlilik olduğunu röportajlarında açıkladı.

Videolar

Sahne Aldığı Mekanlar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

12 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler

Etiketler