Madrigal

Madrigal

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Madrigal grubu, çocukluk arkadaşı olan Ceyhun Kaan Karakaş ve Kaan Alıcı tarafından 2007 yılında Kocaeli’de kuruldu. Grubun başlangıçta ismi Mavera’ydı. Cover şarkıları sahne aldıkları mekanlarda çalarak başlayan gruba, 2008 yılında Emre Zeytinci ve 2009 yılında Ulaş Saka dahil oldu. 2015 yılında ilk defa “Neden Diye Sorma” isimli şarkılarını yayınlamaya karar verdiler. İlk EP’leri ardından güzel dönüşler aldılar ve hayran kitleleri oluşmaya başladı.

2017 yılında “Sonunda” isimli single şarkılarını yayınlayan grup 2018 yılında “Yapboz” isimli teklilerini yayınladı. 2019 yılına geldiğinde grup şarkı türlerini indie tarzda yapmaya başladılar. İlk denemeleri ise “Kelebekler” isimli şarkıları oldu. İlk indie tarzı denemesi olan “Kelebekler” hayranları tarafından oldukça sevildi.

2020 yılında yine “Kelebekler” şarkılarındaki gibi indie tarzda devam eden grup bu kez indie-elektronik soundu ile ilk Türk oryantal ezgileri harmanladığı “Seni Dert Etmeler” isimli şarkılarını yayınladılar. Bu şarkıda hem bu günü hem de köklerimize bir dönüşü temsil eden bir şarkı yakalamak istediklerini söyleyen grup aynı yıl “Aynadaki Görüntün” isimli single parçalarını da sevenleriyle paylaştılar.

Videolar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

3 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

Kategoriler

Etiketler

Hak Talebi

İçerik sizinle mi ilgili?

Bu sayfa sizi veya kuruluşunuzu temsil ediyorsa hak talebinde bulunabilirsiniz.