Ebru Keskin

Ebru Keskin Onaylı

https://www.instagram.com/p/CLjZPs5HlXO/

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

13 Haziran 1987 tarihinde Almanya’nın Stuttgart’a yakın bir kasabası olan Geislingen’de dünyaya gelmiştir. Babası Artvin’li ve annesi Gürcistan asıllı olan başarılı sanatçı ebru keskin yaşantısının büyük bir kısmını Amerika’da geçirmiştir.

İlk sahne adı Ebru Musiq olan şarkıcı kendisine böyle bir isim vermesinin nedenine ise Ebru Keskin adıyla dünyaya açılamazdım o yüzden böyle bir isim seçtim diyor. Fakat bu günlerde Ebru Keskin adını kullandığını görüyoruz.

Almanya’nın güney bölgesinde doğup büyüyen Ebru Keskin, müzik kariyerine 2006 senesinde giriş yaptı. Kiss FM’in düzenlediği yarışmada 10 bin kişinin oylarıyla yarışmayı kazanan başarılı sanatçı Missy Eliott’in ellerinden Altın Mikrofon ödülünü aldı.

Aldığı ödül ile Amerikalı rap şarkıcı ve sinema oyuncusu Queen Latifah’nın plak şirketi “Flavor Unit Records’un ilgisini çeken Ebru Keskin, ünlü plak şirketi ile anlaşarak bir ilke imza atti.

2009 yılında Amerika’ya taşınarak kariyerini orada devam ettirmeyi hedefleyen güzel sanatçı, Grammy ödüllü yapımcılarla çalışarak kendini geliştirmeye devam etti. Bir yandan şarkı sözleri yazıp bestelerken, diger yandan oyunculuk eğitimi alarak çitasını yükseltmeyi başardı. Oyunculuk başarısıyla kısa zaman’da kendini kanıtlayan Ebru Keskin, Amerika’da çeşitli sinema filmleri ve dizilerde rol aldı.

Bi süre sonra , müzik tecrübelerini kendi ülkesinde göstermek isteyen sanatçı, radikal bir karar alarak 2017’de Türkiye’ye taşındı. Türkiye’de İngilizce Trap/Hip-Hop/Türkçe Pop karışık şarkılardan oluşan 1 albüm çıkarttı. Daha sonra videolarında dans yeteneğini de gözler önüne seren sanatçı, kısa sürede milyonları aşan bir izleyici kitlesine ulaştı.

Eski müzik şirketinden ayrıldıktan hemen sonra DJ ve prodüktör Serdar Ayyıldız’la kafa kafaya verip yeni bir sound çalışmasına yönlenen sanatçı, sonunda tekli Single çalışması “WOBBLE” ile global hitini bulduğunun müjdesini verdi.

Videolar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

8 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler

Etiketler