fbpx
Kafadar Music

Kafadar Music Onaylı

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Kafadar Grubu kurucuları Timur Atasever, Mert Alp ve Hüseyin Pulant’tır.

Timur Atasever Kafadar grup üyesi solisti Timur Atasever 1974 yılında Istanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitiminin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümüne girdi. 19 yaşında başladığı viyolonsel eğitimini sahne deneyimleri ile pekiştirdi. 21 yaşında yaylı grubu ile birlikte albüm kayıtları ve sahnelerde yer aldı. Halen İstanbul Strings Yaylı grubunda çellist olarak albüm kayıtlarına devam etmektedir. Sahnede de Türkiye’nin çok değerli sanatçılarının arkasında yer aldı. Bunlar arasında Ebru Gündeş, Tarkan, Sezen Aksu, Bülent Ersoy, Ajda Pekkan, İbrahim Tatlıses, Selami Şahin, Şebnem Ferah, Gülşen, Funda Arar, Natasha Atlas gibi çok değerli isimler yer almaktadır. Halen Ebru Gündeş’in sahnesinde kendisine eşlik etmekten çok büyük keyif almakta ayni zamanda çeşitli albüm kayıtlarında yer almaktadır.

Mert Alp Kafadar grup üyesi 19 temmuz 1985’te Karamürsel’de doğdu.

Ortaokul ve lise yıllarında güzel sanatlar ve yarı zamanlı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında flüt eğitimi aldı. Üniversite yıllarında Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde flüt eğitimine devam ederken misafir öğrenci olarak gittiği Bilgi Üniversitesi Caz Müzik bölümünde caz teorisi ve armonisi üzerine çalıştı. Üniversite yıllarında sahne ve studyoda çeşitli sanatçılara klavye, gitar, flüt , klarnet ve saksafonla eşlik etti. 2006 yılından beri dizi, film, reklam müzikleri ve çeşitli sanatçılara albümlerinde aranjörlük ve prodüktörlük yapmaya devam etmektedir.

Hüseyin Pulant kafadar grup üyesi 2 ağustos 1982’de İstanbul’da doğdu.

Ortaokul, lise ve üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesi Türk müziği devlet konservatuarı Klarnet bölümünde okudu. Lise yıllarında sahne çalışmalarına başladı.17 yaşında uzun süren yurt dışı turnesinden sonra Türkiye’de ve Avrupa’da bir çok festivalde sahne aldı.halen tv programları,dizi müzikleri ve albüm kayıtlarının yanı sıra sahne çalışmalarına da devam etmektedir.

Videolar

Sahne Aldığı Mekanlar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

4 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler

Etiketler