Sibel Bilgiç

Sibel Bilgiç Onaylı

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Sibel Bilgiç 1971 yılında Ankara‘da doğdu. TRT’nin Temmuz 1986’da düzenlediği “Müzik Maratonu” adlı yarışmaya ablası Ulya Bilgiç ile birlikte çağırıldılar. Yarışmanın Ağustos 1986’da yayınlanan bölümünde Sibel Bilgiç; Hulusi Kentmen, Seden Kızıltunç, Nursal Tekin, Bilgen Bengü ve Handan Kocabalkan’dan oluşan jüri karşısında bir şarkı söyledi. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde okurken kazandığı bir bursla Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve lise diplomasını orada aldı. Lise 1. ve 2. sınıfları okurken Ankara Devlet Konservatuvarı’nda şan ve koro dersleri aldı.

 Sibel Bilgiç, Türkiye’ye dönüşünde önce “Best Hotel”, ardından “Karpiç Bar”’da şarkı söyledi. 1990 yılında Zerrin Özer‘e vokal yaptı.Hilton Ankara Oteli’nde caz ve pop caz söyleyerek profesyonel müzik yaşamına atıldı. Bu dönemde Nilgün Belgün ve Volkan Severcan ile birlikte kabare yaptılar.

İlk zamanlarda albüm yapmayı düşünmeyen Bilgiç, daha sonra profesyonelliğe geçmeye karar verdi ve Ercan Saatçi aracılığıyla Banko Müzik ile anlaştı. Bir yıllık hazırlığın ardından Ekim 1996’da“Alışamadım” albümü yayımlandı. Aynı adlı şarkısı büyük ses getirdi ve “Alışamadım” o yılın en çok dinlenen Türk pop şarkılarından biri oldu.

Nisan 1997’de Star TV’de başlayan 13 bölümlük “Yalan Dünya” dizisinde rol aldı ve Aykut Gürel tarafından bestelenen jenerik şarkısını seslendirdi. Ekim 1997’de Mehmet Ali Yılmaz ile başlayan ilişkisiyle birlikte profesyonel müzik çalışmalarına ara verdi.

2008 yılında Can Dündar’ın yazdığı bir şiirden bestelenen “Bilemedin” adlı bir single çıkaracağını duyurdu ancak bu single yine yayımlanmadı. Aynı yıl aktif sahne yaşamına geri döndü.Aynı zamanda iş kadınlığına da devam etti.

2012’de “Aşk Çarpsın Beni” adlı EP’sini yayımladı.2014’te bu albümün kliplerinin bir müzik kanalında döndürülmediğini açıkladı. 28 Mayıs 2020’de “Diyemedim” adlı cover tekli’yi yayımladı. Sibel Bilgiç müzik ve iş hayatına birlikte devam edip çeşitli mekanlarda sahne almaktadır.

Diğer sanatçı ve müzisyenleri, mekanları, etkinlikleri GeceNerdeyiz‘de inceleyebilir, etkinlik programlarını görebilirsiniz.

Şimdiden iyi eğlenceler

Videolar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

28 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler

Etiketler