Fatih Erkoç

Fatih Erkoç Onaylı

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Fatih Erkoç müziğe ilk ilgisi, babasının ud sanatçısı olmasından dolayı, üç yaşında kendisine hediye ettiği bir kemanla başlamıştır.

Erkoç, ilköğrenimini bitirdikten sonra 1965 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuvarı’na girer. Burada 7 yıl boyunca trombon, piyano ve kontrbas eğitimi alır fakat mezun olmadan o dönemin en gözde orkestralarından İstanbul Gelişim Orkestrası ile çalışmaya başlar. 1971’de birlikte “Nihayet” adlı bir albüm çıkarırlar. Kısa bir dönem trombon sanatçısı olarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda görev alır.

11 yıl Norveç’te kaldıktan sonra Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. 1986 ve 1989 yıllarında Kuşadası Altın Güvercin Şarkı yarışmalarında sırasıyla ‘Yol Verin A Dostlar’ ve ‘Sen ve Ben’ adlı şarkılarıyla iki kez birincilik kazanmıştır. 1987 yılında “Yol Verin A Dostlar” adlı ilk albümünü yayınladı. 6 yıl tromboncu ve solist olarak TRT hafif müzik ve caz orkestrasında bulunmuştur.

Birçok kez Eurovision yarışmasına katılan Fatih Erkoç bir süre TRT’de “Yankılar” adlı müzik programına da imzasını atmıştır. Sanatçı yarım bıraktığı konservatuvar eğitimini de bu sıralarda tamamlamıştır.

2007’nin Nisan’ında “Kör Randevu” adlı albümüyle sevilen şarkılarının bir kısmını yeni düzenlemeleriyle sevenlerinin ilgisine sunmuştur. Yeni şarkılarının da bulunduğu bu albümde babası Hasan Erkoç’a ait ‘Elveda Ey Gençlik’ şarkısını da seslendirmiştir.

Videolar

Sahne Aldığı Mekanlar

İstatistikler

36 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler