Bekir Ünlüataer

Bekir Ünlüataer

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Bekir Ünlüataer, 1992 yılında Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne katıldı. Dört yıl boyunca değerli hocalardan musiki dersleri aldı. 1996 ve 1997 yıllarında meslek hayatına, TRT Gençlik Korosu’nda Tenör olarak devam etti. 1997 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazandı ve burada ses eğitimini birincilikle tamamladı.


Bekir Ünlüataer, 1999 yılında TRT’nin düzenlemiş olduğu ses yarışmasında İstanbul Bölge Birinciliği başarısını elde etti. Aynı dönemde TRT İstanbul radyosunda konser ve cd çalışmalarına başlayan Ünlüataer, 2003 yılında mezun olarak eğitimini tamamladı.


2000’lerin başında Ahmet Özhan ve Emel Sayın’ın sunduğu alaturka beste yarışmasında yine birinciliğe layık görüldü. Bu birincilik Ünlüataer’in yıldızının parlamasında en önemli faktör oldu. Adının daha geniş kitlelere duyurması; Emel Sayın’ın sunduğu ‘Mavi Boncuk’ adlı programa katılması ve ardından Beyaz Show’a çıkması ile gerçekleşti. 2005 yılında TRT’nin düzenlediği “Alaturka Beste Yarışması”nda seslendirdiği eser de birincilik kazanmıştır.


Diğer mekanlarısahne alan sanatçı ve müzisyenleri GeceNerdeyiz‘de inceleyebilir, etkinlik programlarını görebilirsinizVideolar

İstatistikler

11 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
Paylaş

Kategoriler

Etiketler

Hak Talebi

İçerik sizinle mi ilgili?

Bu sayfa sizi veya kuruluşunuzu temsil ediyorsa hak talebinde bulunabilirsiniz.