Sıla Gençoğlu

Sıla Gençoğlu Onaylı

Sıla

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Sıla (17 haziran 1980, Denizli)

Küçük yaşlardan beri müziğe ilgi duyan Sıla, henüz lise çağındayken çeşitli korolarda yer alırken, aynı zamanda şan eğitimi de gördü. Üniversitedeyken, yapmak istediği meslek konusunda tereddüdü olduğunu fark etti ve bölümünü değiştirerek Caz alanına yöneldi. Onun esas avantajı ise, dönemin parlak isimlerinden olan Kenan Doğulu’nun geri vokalistliğini üstlenmesiydi. Bu sayede sanat camiasına girişini sağlamıştı bile.

Bu güne kadar onlarca ödüle layık görüldü, halen de görülmeye devam ediyor. Son olarak 2022 yılının Mayıs ayında çıkardığı “Şarkıcı” albümünün yanı sıra, “Sıla”, “İmza”, “Konuşmadığımız Şeyler Var”, “Vaveyla”, “Yeni Ay”, “Mürekkep” albümleri bulunur. Her bir albümündeki bütün şarkılar, beklentiyi yeterince karşıladı. Bir döneme damga vurmuş “Sıla” dizisinin “Töre” isimli müziğin hem şarkı sözlerini Sezen Aksu ile yazmış, hem de başarıyla seslendirdi. Şundan kesin olarak bahsedebiliriz ki, dizinin jeneriğinde bir anda Sıla’nın güçlü sesi, eminiz ki birçok kişinin tüylerini diken diken edip, günümüzde de hala hatırında kalmasına sebep olmuştur.

Türkiye genelinde aktif olarak konser turneleri düzenleyen ünlü isim, hem kendi şarkılarını hem de şarkı sözlerini yazmış olduğu diğer sanatçıların parçalarını akustik olarak seslendirmekten büyük zevk alır. Sevenleri, müziğe hislerini katması, şarkı sözlerini adeta hissetmesinden dolayı onu canlı olarak izlemeyi her zaman sevdi. Güçlü sesi, dik duruşu ve yorumlama kabiliyetiyle, sahnede beğenilen isimlerden oldu.

Videolar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

20 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler

Etiketler