Gülşen

Gülşen Onaylı

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

GÜLŞEN (29 Mayıs 1976, İstanbul)

Adından çokça söz ettiren Gülşen, henüz on dokuz yirmi yaşlarındayken bir barda sahne aldığı zaman keşfedilir. Ancak kariyerine esas olarak 1996 senesinde adımını attı ve aynı sene çıkardığı “Be Adam” albümüyle de iyice tanınmaya başladı. “Erkeksen”, “Şimdi”, “Of Of”, “Yurtta Aşk Cihanda Aşk”, “Ama Bir Farkla”, “Önsöz”, “Beni Durdursan Mı?”, “Bangır Bangır” şeklinde giderek artan albüm/şarkılarıyla, bulunduğu konumu her seferinde korumayı başardı. Uzun süre boyunca müzik listelerinde zirveyi korudu, klipleri Türkiye içinde izlenme rekorları kırdı.

Özel hayatından kaynaklı olarak zaman zaman kendini geri plana atmayı tercih etse de, Of Of şarkısı 2000’li yıllara damgasını vurmayı başarıp, mükafatı olarak Altın Kelebek Ödülü’nü ve Kral TV Video Müzik Ödülü’nü kazandı.

Yalnızca albüm yapmakla kalmayıp, tüm Türkiye çapında konserler veren Gülşen, son çıkan şarkısı “Lolipop” ile adından söz ettiriyor. Güzel sesinin yanı sıra dans gösterileriyle de gönüllerde taht kurmayı başardı. Dinleyicileri, hem kendine ait şarkılarını hem de seslendirdiği pop, zaman zaman arabesk, akustik gibi müzik türlerini de dinlerken, aynı zamanda adeta bir görsel şölene tanıklık ediyorlar.

Kayahan’ın anısına düzenlenen “Kayahan’ın En İyileri” albümünde “Emrin Olur” parçasını seslendiren Gülşen, güçlü sesiyle albümün en sevilen sanatçılarından biri oldu. Bu sebeplerle yaklaşık yirmi senedir var olduğu konumunu hiç kaybetmedi. Bununla birlikte, Türk sanatçı camiasının önde gelen isimlerine söz yazıp besteledi ve bu besteleri pop ağırlıklı şarkılarda yerini buldu.

Videolar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

31 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler

Etiketler