Emir Can İğrek

Emir Can İğrek

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

EMİR CAN İĞREK (2 Nisan 1993, Tekirdağ)


Müzik Kariyeri

Küçük yaştayken müziğe ilgi duyan, sonrasında şan ve solfej eğitimi alan genç müzisyen, bu camiaya adımını Tekirdağ’da küçük sahne grupları oluşturarak attı. Henüz 25 yaşındayken ilk albümü “Ağır Roman” ile güzel bir çıkış yakaladıysa da, esas popülerliğini bir sene sonra çıkardığı “Nalan” ile sağladı. Şarkı, uzunca süre radyolarda yer bulup, şarkı sözleriyle dikkat çekmeyi başardı. Bunun en büyük kanıtı ise, “Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkıcısı” ödülünü alması oldu, böylece “Emir Can İğrek” ismi, Türkiye geneline yayıldı.


2018 yılından bu yana Gönül Davası, Aç Bağrını, Defoluyorum, Gömleğimin Cebi, Dönsen Bile, Nevale, Silahım Yok, Sopa, Meydan, Saman Sarısı, Akşamcı, Tenha, Dargın, Zemin, Çiftetelli, Memur, Bıraktım Şaşırmayı gibi senede birden single/albüm ortaya koyan İğrek, son olarak 2022 yılında çıkardığı “Felfena” ve “Bana Unutmayı Anlat” şarkılarıyla müzik platformlarında yerini aldı.


Öte yandan, henüz albüm çıkarmadan önce dahi sosyal medya hesaplarında paylaştığı akustik performanslarından çokça söz ettirmişti. Başta gençler olmak üzere her yaş grubuna ve her ruh haline hitap etmekte olup, seslendirdiği eserlerde duygusunu, içtenliğini dinleyicisine kolayca yansıtması sebebiyle onlarla adeta bütünleşir, yanlarında “kendi” gibi davranmayı tercih eder. Bu sebeptendir ki, aktif olarak organize ettiği turnelerle birlikte popülerliğini pekiştirmeye devam eden sanatçılarımız arasında yerini aldı.


“Her konuda şarkı yazabiliyorum” -Emir Can İğrek

Videolar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

14 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
Paylaş

Kategoriler

Hak Talebi

İçerik sizinle mi ilgili?

Bu sayfa sizi veya kuruluşunuzu temsil ediyorsa hak talebinde bulunabilirsiniz.