Cenk Tevet

Cenk Tevet

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

CENK TEVET (16 Ocak 1979, İstanbul)

Küçük yaşta resim çizmeye ve özellikle de müziğe merak saran şarkıcı, ilk olarak birçok müzisyen gibi barlarda canlı müzik yaparak sahne deneyimi edindi. Henüz lise çağındayken okulun bünyesinde düzenlenen şarkı yarışmalarında büyük başarı sağlayan Tevet, halkın sevgisini ve beğenisini esas olarak 2006 yılında katıldığı “Popstar Alaturka” yarışmasında kazandı. Böylelikle kariyerinde bir dönüm noktasına girmiş oldu. Aslında kendisini bir “şarkıcı”dan değil, bir “müzisyen” olarak nitelendirmek daha doğru olacaktır; çünkü günümüzde, turneler düzenleyip konserler vermekten ziyade ülkenin popüler mekanlarında, çoğu zaman gece hayatını seven insanlara yönelik olarak, elinde gitarıyla müziğini icra eder.


Tevet, dünyaca ünlü Tarkan’ın kuzeni olarak da merak edilmekle beraber, döneme damga vurmuş olan “Kış Güneşi” şarkısını kendi yorumuyla seslendirmiş, dikkatleri üstüne çekmiştir. Dinleyenlerin, “Tarkan kadar başarılı” demesi boşuna değildir.

Öte yandan “Kalmadı”, “Son Şans”, “Küçük Prens”, “En Azından”, “Yabancı” , “Son Şans” Cenk Tevet’in albüm ve single çalışmalarıdır.

Dünyanın düzenini değiştiren pandemiden etkilenerek 2020 yılında piyasaya sürdüğü “Salgın” adlı eseri, sözleri ile koronavirüsten bir anı olarak yerini aldı.


Nereden çıktı bu salgın

Sen de yoksun çok tatsız

Mutfak salon arası

Tam delirme havası

Cenk Tevet, “Salgın, 2020”

Videolar

İletişim Bilgileri

İstatistikler

7 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
Paylaş

Kategoriler

Hak Talebi

İçerik sizinle mi ilgili?

Bu sayfa sizi veya kuruluşunuzu temsil ediyorsa hak talebinde bulunabilirsiniz.