Ahmet Aslan

Ahmet Aslan Onaylı

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Müzisyen Tanıtımı

Ahmet Aslan, 2008-2009 yıllarında Hollanda-Rotterdam eğitim almıştır. Dünya Müziği Akademisinde Dünya Müzikleri dalında eğitimini tamamlayarak 2013’te mezun olmuştur. Ahmet Aslan; sanatçı yönüyle, Avrupa’da birçok başarıya imza atmıştır. 250 bin kişinin katıldığı Rudolfstad Müzik Festivalinde Berlin Flarmoni Orkestrasıyla birlikte konserler vermiştir. Ülkemizde ise son yıllarda daha geniş kitlelere sesini duyurmaya başlamıştır.

Ahmet Aslan tambur, gitar, bağlama ve ud gibi çeşitli enstrümanlar çalabiliyor. Usta sanatçı

müzik icralarında çağdaş batı müziği ile Mezopotamya’ya ait enstrüman tınılarını sentezliyor. Geleneksel türküler ve yeni şarkılarında, tamamen kendine özgü bir tarzı

vardır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde söylediği Minnet Eylemem şarkısının kullanılmasının ardından popülerleşen bir isim oldu.

2004 yılında ilk solo albümünü “Va u Waxt (Rüzgar ve zaman)” adıyla çıkardı. Ardından 2007’de ikinci albümü “Meleklerin Dansi (Meleklerin Dansı)” 2008-2012 arasında World Music’te çalıştı. Ditar adını verdiği enstrüman ile yeni albümleri “Na Mükemmel (Imperfect), Dornağê Budelay (Aura of Madness)” üzerinde çeşitli denemeleri vardır.

Diğer mekanları, sahne alan sanatçı ve müzisyenleri GeceNerdeyiz‘de inceleyebilir, etkinlik programlarını görebilirsiniz.

Videolar

İstatistikler

31 Görüntüleme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

İçerik Sağlayıcı

Kategoriler

Etiketler