Bodrum Kalesi Açıkhava Sahnesi

Bodrum Kalesi Açıkhava Sahnesi Onaylı

Bodrum Kalesi Açıkhava Sahnesi

Ortalama Değerlendirmeler

Fotoğraflar

Mekan Tanıtımı

Bodrum Kalesi Açıkhava Sahnesi, Karma kullanıma sahip yapı, yazın opera, bale ve müzik festivallerine ev sahipliği yaparken, kışın yerel kurumların gösterilerine imkân vermektedir. Bu karma kullanım, projenin mekânsal ve teknik çözümünde zorlayıcı bir etken olarak öne çıkmıştır.

Opera, bale ve müzik gösterileri farklı mekânsal ve teknik ihtiyaçları olan kullanımlar iken; yapının bulunduğu yerin sit alanı olması, ihtiyaç duyulan yükseklikleri sağlayamamayı da beraberinde getirmiştir. Bu durum, sahne tasarımında ihtiyaçların optimize edilmesine sebep olmuştur.

Yapının tarihi doku içerisinde bulunması yapı malzemelerinin seçiminde belirleyici olmuştur. Cephede kullanılan ahşap lameller ile ahşap yeni yapının geçiciliği ve taş sur duvarlarının kalıcılığı vurgulanmıştır. Planlama, kurul ve uygulama süreçleri beraber yürütülen projede disiplin projeleri 2,5 ay, uygulama projesi ise 3 ayda tamamlanmıştır.

Bodrum Kalesi Açıkhava Sahnesi, Bodrum Muğla da çeşitli etkinlik ve organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

Eğer siz de diğer mekânları, sahne alan sanatçı ve müzisyenleri merak ediyorsanız GeceNerdeyiz.com’u takip edebilirsiniz. Herkese şimdiden iyi eğlenceler!